baska-2

Chorvátsko je krajinou mnohých tvári a jesenný výlet do tejto krajiny vám určite spríjemnia aj miestne pochúťky. V októbri kraľujú hlavne gaštany a olivy.

Gaštanový festival

Gurmánsky festival Marunada v meste Lovran je venovaný tradičným sladkým pochúťkam pripraveným zo slávnych lovranských sladkých gaštanov – nazývaných aj maruni.
Vďaka výnimočným klimatickým podmienkam patria lovranské gaštany k najlahodnejším na svete – a práve preto je tento festival taký výnimočný. Tento rok sa bude konať od 11.-27. októbra.

olivovnik

Dni olív v Punate

V Punate sa každoročne koná olivový festival, ktorou vrcholí žatva olív. Olivový olej z Krku patrí k tým najlepším, preto sa rozhodne oplatí ochutnať výrobky miestnych pestovateľov a užiť si aj jedinečnú atmosféru gurmánskeho festivalu.

Okrem zábavného programu a skvelého jedla sa dozviete veľa zaujímavostí o výrobe olivového oleja počas odborných prednášok. Tento rok sa bude konať od 9. – 11. októbra.

Kulinárske zážitky môžete v jeseni spojiť s objavovaním kultúrnych a historických pamiatok alebo príjemnou cykloturistikou.

Reklamy