RISNJAK

Ak sa vám zunuje relaxovať na pláži, vyberte sa na turistiku. Okolie Krku vám ponúka počet známe i pomerne skryté miesta, na skvelú pešiu turistiku aj cykloturistiku. Počuli ste už napríklad o národnom parku Risnjak? Nájdete ho neďaleko Rijeky (dostať sa tam môžete po diaľnici A6 (Rijeka – Zagreb), cca 15 km od pobrežia Jadranského mora v najviac zalesnenej oblasti Chorvátska – Gorski kotar.

Risnjak sa oplatí navštíviť kedykoľvek počas roka. Slnkom zaliate lúky, svieže potôčiky a riečky a nádherné kopce a hory sú priam pastvou pre oči.

V národnom parku vyviera rieka Kupa – v najnižšim bode parku v 50 m širokom jazierku. Mnohé expedície sa snažili odhaliť aké hlboké je toto jazierko, zatiaľ údaje potvrdzujú, že voda vyviera z dvoch samostatných zdrojov v hĺbke 57 a 86 m. K jazierku sa dostanete z dedinky Razloge za cca 1 a pol hodinu.

Aktivity v národnom parku Risnjak

Náučný chodník Leska vás po dĺžke 4,2 km prevedie krásami parku (cca 1 hod a 45 min, štart v návštevníckom centre v Crni Lug).
Skúsenejší turisti môžu vystúpiť na vrcholy hôr Veliki Risnjak (najvyšší vrchol parku) a Snjeznik. Môžete si tu tiež požičať bicykel a objavovať krásy parku na dvoch kolesách.
Náruživí rybári môžu skúsiť šťastie od apríla do októbra (za dodatočný poplatok).

Cena vstupenky do parku je 6€/ osoba, 3€ dieťa do 18 rokov, pričom predaj vstupeniek zabezpečuje údržbu parku a turistických chodníkov.

Užitočné odkazy:
http://risnjak.hr/
https://www.facebook.com/np.risnjak

Tip na celodennú túru: Crni Lug-Risnjak v trvaní 8 hodín
Viac informácií: http://viadinarica.com/destination/croatia/hikes/hike-crni-lug-risnjak/

Na dovolenku do Chorvátska sa rozhodne oplatí pribaliť si aj turistické topánky!

Reklamy