baska
Ak hľadáte nové tipy pre Vašu dovolenku na Krku, určite by ste mali vedieť o  skvelej udalosti, ktorá sa každoročne koná v malebnej Baške, len pár kilometrov od mesta Krk. Toto historicko-rybárske mestečko sa nachádza v juhozápadnej časti ostrova Krk.  Návštevníkom ponúka množstvo pamätihodností, kryštálovo čisté more v zálive a tiahnuce sa pláže. Údolie Bašky je vsadené do obrovských skalnatých masívov, ktoré ponúkajú niekoľko zaujímavých turistických chodníkov, odkrývajúcich dych vyrážajúce scenérie.

baska-3

V letnej sezóne sa konajú v mestečku rôzne kultúrne podujatia. Za najobľúbenejšie možno s istotou označiť “Rybársky deň (Ribarski dan)”. Táto niekoľkodňová slávnosť sa koná zvyčajne na prelome mesiacov Júl-August. Akcia je sprevádzaná živou ľudovou hudbou, spevom, výborným jedlom a bohatým programom nielen pre dospelých, ale aj pre tých najmenších.

baska-1

Vôňa čerstvo upečených rýb a rôznych plodov mora láka množstvo gurmánov, ale aj všetkých návštevníkov, ktorí si chcú pochutnať na jedinečnej čerstvosti za rozumnú cenu. Atmosféru dotvárajú ručné výzdoby, večerné sprievodné programy, ukážka rybolovu a ochutnávky domácich vín.  Všade naokolo vládne priateľská nálada, spev a smiech domácich a spokojných turistov. Toto je Baška. Obľúbená svojou jednoduchosťou a čarom. Stačí ju už len vyskúšať. Garantovaná je láska na prvý pohľad.

baska-2

 

Reklamy