krk2

Tie najkrajšie miesta, výnimočné reštaurácie aj tipy na zaujímavé aktivity dokážu najlepšie zhodnotiť práve cestovatelia. Nechajte sa aj vy inšpirovať hodnoteniami a radami užívateľov najväčšieho cestovateľského portálu Tripadvisor.com a objavte to najlepšie, čo vám Krk ponúka!

Tu je zoznam top 10 atrakcií na ostrove Krk:

Výlet na Ostrov Cres

Tajomné rokliny, útesy, nádherné pláže, rozmanitá prírodná scenéria a priezračne čisté azúrové more – to je ostrov Cres. Jeho okolie, ako aj neďalekého ostrova Lošinj, bolo v roku 2006 vyhlásené za chránenú prírodnú rezerváciu delfínov. Výlet loďou v okolí je preto skvelý tip ako zahliadnuť tieto krásavce vo voľnej prírode.

Stará Baška

To sú nádherné pláže, kryštálovo čistá voda pokojného mora aj úžasné scenérie, ktoré ponúkajú miestne turistické chodníky. Ak patríte aj k vášnivým fotografom, určite si túru v Baške užijete dvojnásobne!

Vrbnik

Starobylé mestečko Vrbnik pretkané kamennými uličkami patrí k najznámejším v Chorvátsku. Preslávilo sa vďaka vínu Žlahtina, hlaholike i umeniu. Vrbnik je jedným z najstarších chorvátskych miest a je dokonca kolískou chorvátskej literatúry.

Potápačské centrum Diving-Zuzic (Pinezici)

Ak patríte k nadšencom potápania, navštívte toto centrum. Cestovatelia si pochvaľujú ústretový prístup, kvalitné služby aj výhodné ceny. Objavte podmorské krásy zátoky Kvarner alebo ak hľadáte niečo menej adrenalínové, vyberte sa na plavbu rybárskou loďou.

Košljun – Kláštor & múzeum

Malebný mini ostrovček vás určite očarí na prvý pohľad.  Navštívte Františkánsky kláštor, kde mnísi ešte stále niektoré bohoslužby slúžia v staroslovienskom jazyku či pozoruhodné múzeum s jedinečnou zoologickou zbierkou a rozsiahlou knižnicou.

Medzi ďalšími top tipmi nájdete napr. zátoku Soline, ktorá je známa svojím liečivým bahnom, jaskyňu Biserujka či kostol sv. Lucie v Baške.

Viac informácií o tipoch nájdete na: Tripadvisor.com

Reklamy