cyklistika

Vychutnajte si slnečné Chorvátsko nielen pri oddychu na pláži, ale spoznajte jeho krásy s vetrom vo vlasoch pri potulkách na bicykli po miestnych obľúbených trasách. Obdivujte jadranskú prírodu a úchvatné výhľady z kopcov lemujúcich tyrkysové pobrežie a nechajte sa okúzliť olivovými hájmi vnútrozemia ostrova.

Ostrov Krk je pretkaný turistickými chodníkmi, z ktorých väčšina je vhodná aj na cyklistické výlety.  Obľúbenosť cykloturistiky odráža aj množstvo podujatí spojených so športom nielen na bicykloch ale aj skútroch či trojkolkách. Na jar je to obľúbený event ´Spring on wheels´- teda Jar na kolesách, ktorý je spojený so skupinovými cyklovýletmi v okolí mesta krk. Na jeseň zas nadšencov cyklistiky láka festival ´Bodul bike´.

V posledných rokoch sa na ostrove Krk dobudovali ďalšie cyklistické trate, medzi nimi napr. trasa z mesta Krk do turistického strediska Malinska. Ďalšie turistické trasy spájajú mesto Krk s obľúbenými destináciami Vrbnik či Omišalj. Vyberte sa cestičkami pozdĺž pobrežia alebo objavujte doliny a kopce vnútrozemia ostrova. Vybrať si môžete aj podľa náročnosti, dĺžky trasy a prevýšenia.

Ak patríte knáročnejším cykloturistom, na tejto stránkenajdete inšpirácie pre zaujímavé cyklo výlety na Krku: bikemap.net/en/regional/Croatia/Primorsko-Goranska/Krk

Reklamy