krka

Národný park KRKA

Rozkladá sa na rovnomennej rieke a okrem prírodných krás tu môžete obdivovať aj zaujímavé kultúrno-historické pamiatky, napríklad  staré mlyny, ktoré boli premenené na malé etnografické múzea a sprievodcovia sú v parku oblečení v tradičných ľudových krojoch. Najväčším lákadlom Národného parku Krka je však sedem nádherných vodopádov.
Viac na: http://www.npkrka.hr/ a https://www.facebook.com/npkrka

Pramene rieky Cetina

Krasové pramene uprostred panenskej prírody na úpätí pohoria Dinara lákajú čarokrásnou prírodou a kryštálovo čistou vodou. Sieť prameňov  rieky Cetina je chránenou prírodnou pamiatkou od roku 1971. Neďaleko sa nachádza najstarší z rano kresťanských kostolov v Chorvátsku z 9. Storočia.

Viac na http://www.sibenikregion.com/en/natural-heritage/monuments-of-nature/cetina-spring-hydrogeological-nature-monument#

vransko

Jazero Vransko

Prírodný park Jazero Vransko tvorí najväčšie chorvátske jazero s okolitou oblasťou, kde môžete obdivovať výnimočne pestré obyvateľstvo vtákov, divých kačíc a volaviek. Je to ideálna destinácia pre nenáročné prechádzky a nachádza sa veľmi blízko mora, neďaleko mestečka Biograd na moru.

Viac na: http://www.croatiabirding.com/lakes-rivers-deltas/coastal-region/vransko-lake-nature-park/

 

 

Reklamy