Prírodné krásy Chorvátska, to nie sú len vlnité pláže, kryštálovo čisté more a zelené pahorky pretkané žiarivými bielymi skalami. Ak vám už bude na slniečku príliš horúco, vyberte sa expedíciu za podzemnými pokladmi a objavte tajomstvá dôb dávno minulých. Ak sa ocitnete neďaleko Plitvických jazier, pri mestečku Rakovnica si nenechajte ujsť návštevu jaskyne Barać.

Vápencové umelecké diela, ktoré vytvorila sama príroda vám vyrazia dych. Pestré skalaktity, stalagmity, či 10 vysoké stalagnáty tvoria interiér bohatého ´prírodného múzea´. Vychutnajte si ticho podzemného kráľovstva a prejdite sa tajomnými komnatami ako ´Dvorana stratených duší´ či ´Dračia roklina´.

História jaskyne Barać je skutočne bohatá a k jej dávnym obyvateľom patrili aj ľudia – a to už od 7.storočia. Tí tu po sebe zanechali napr. keramické a bronzové nástroje a šperky.

Po prechádzke v útrobách podzemia si môžete spestriť program aj jazdou na koni na ranči, ktorý nájdete neďaleko vstupu do jaskyne alebo sa môžete pridať k jazdeckému výletu do okolitej krajiny.

Viac informácií: http://www.baraceve-spilje.hr

Reklamy