gastany12- 18 október 2012
Tradičný gurmánsky festival Marunada je najväčším podujatím mesta Lovran, venovaný tradičným sladkým pochúťkam pripraveným zo slávnych lovranských sladkých gaštanov – nazývaných aj maruni. Práve vďaka výnimočným klimatickým podmienkam patria lovranské gaštany k najlahodnejším na svete – a práve preto je tento festival taký výnimočný.

Marunada tradične začína v októbri v Lovrane a postupne sa presúva aj do okolitých dediniek. Okrem voňavých pečených gaštanov a gaštanovej brandy si môžete pochutnať aj na koláčikoch a tortách s gaštanovým krémom, vyskúšať gaštanovú zmrzlinu, frappé či sorbet. Lokálne rešturácie tiež ponúkajú pestrý výber tradičných domácich jedál s gaštanmi – medzi nimi napríklad morčacie prsia plnené gaštanmi, kotlety gratinované s gaštanmi či flambované palacinky s gaštanovým krémom.

Okrem skvelého jedla si užijete aj výbornú zábavu, večerné programy a športové turnaje, napríklad bicyklový turnaj, dobrodružný trekkingový turnaj, regatta preteky, zjazd starožitných áut či rybárske súťaže.

Reklamy