rab

Nenápadný ostrov na severe Jadranu s bohatou históriou a turistickými zaujímavosťami. Ostrov Rab vás okúzli nádhernou prírodnou scenériou, piesočnatými či skalnatými plážami, svojou gastronómiou ale aj kultúrnym či športovým vyžitím. Je vhodnou destináciou pre tých, ktorý hľadajú na dovolenke relax.

Pobrežie ostrova je lemované krásnymi zátokami, kde nájdete kamenné, štrkové, skalnaté ale aj piesočnaté pláže. Niektoré z nich sa pýšia modrými vlajkami, ktoré vypovedajú o vysokej kvalite pláže. Avšak najznámejšou plážou je prvá nudistická pláž v Európe, ktorá sa nachádza v zátoke Kandarola.

Centrom ostrova je mesto Rab. Okúzli vás svojou architektúrou, ktorú tu zanechali Benátčania. Vychutnajte si prechádzkou úzkymi historickými uličkami, a nenechajte si ujsť rabské veže Kláštora svätého Andreja, svätého Antónia a Katedrály svätej Panny Márie. Večer sa môžte zabaviť priamo v centre starého mesto, kde máte na výber z niekoľkých koncertov či festivalov.

Na pobreží ostrova sa nachádzajú aj ďalšie krásne mestečká ako Lopar, Mundanije, Supetarska Draga, Kampor, Barbat a Banjol. V meste Barbat ochutnajte ich vína, syry a med a v meste Kampor si nenechajte ujsť rybárske hody a vychutnajte si atmosféru starého rybárskeho mestečka.

Rabska fjera
Tradičné podujatie organizované na ostrove Rab koncom júla. Nezabudnuteľný kultúrno-historický zážitok, ktorý vás prevedie do histórie. Spoznáte ich dejiny, staré remeslá a ochutnáte rybárske špeciality.

Zdroj a viac informácií: lopar.sk/ostrov_rab.htmldromedar.zoznam.sk/cl/1000122/1308113/Ostrov-Rab—nepoznana-perla-Jadranu

Reklamy