potapanie-2

Nádherný podmorský svet Jadranu s krištáľovo čistou vodou, tajomné jaskyne a skalnaté steny siahajúce do neznámych hĺbok, či množstvo vrakov a antických pamiatok je lákadlom pre mnohých nadšencov netradičného športu akým je potápanie.

Dnes v mnohých prímorských destináciách máte možnosť okúsiť tento krásny šport plný jedinečných zážitkov. Na potápanie s dýchacím prístrojom musíte vlastniť potápačský preukaz. Potápačské centrá však mysleli aj na turistov, ktorí by si to radi vyskúšali a videli podmorský svet na vlastné oči. Pre nich sú pripravené tzv. „discovery ponory“ s osobným inštruktorom. Už stačí len nabrať odvahu a môžete spoznávať krásy Jadranu aj pod hladinou mora :)

Možnosti potápania v okolí ostrova Krk v Chorvátsku

V blízkosti ostrova Krk sa nachádza niekoľko zaujímavých miest na potápanie. Obľúbené sa stali vďaka potopeným vrakom, nádherným skalnatým stenám, podmorským jaskyniam, či pestrému životu pod hladinou mora. Medzi zaujímavé lokality pre potápanie patria aj:

Jaskyňa v okolí ostrova Cres vás okúzli pozoruhodným vzhľadom a bohatým podmorským životom.

Vrak lode Baron Gautsch, kedysi luxusný parník, je považovaný za najkrajší vrak Jadranu, známy aj ako „Titanic Jadranu“. Ponúka možnosti potápania rôznymi chodbami vraku. Vzhľadom na hĺbku sa odporúča ponor len pre skúsenejších.

Ostrov Banjole, neďaleko mestečka Rovinj, ukrýva krásnu jaskyňu, do ktorej je možné vplávať. Miesta bohaté na podmorský život, nádherné jaskynné otvory, cez ktoré sa dá pozerať na oblohu a omnoho viac ponúka okolie ostrova Banjole.

Vrak lode Peltastis sa nachádza pri mestečku Šilo na ostrove Krk. Tento vrak stroskotal v sedemdesiatych rokoch, keď počas búrky narazil na okolité steny.

Viac o lokalitách pre potápanie v Chorvátsku

Reklamy