brana
Jedno z najkrajších miest na Istrii sa nachádza pozdĺž Jadranského mora. Táto lokalita je známa aj ako „Chorvátske Toskánsko“. Vďaka svojej panoráme a prekrásnym romantickým plážam je vyhľadávaná najmä zamilovanými párikmi. Doprajte si prechádzku starým mestom, ktoré obkolesuje sedem starodávnych brán alebo návštevu kostola sv. Eufémie či Františkánskeho kláštora.

Prístavné mesto Rovinj patrí medzi veľmi obľúbené mestečká na Istrii. Kamenné stredoveké uličky, historické pamiatky, galérie, kaviarničky či reštaurácie, romantická atmosféra a nekonečné možnosti aktívneho trávenia dovolenky vytvárajú dokonalé miesto pre oddych.

Dominantou mesta Rovinj je barokový kostol svätej Eufémie. Nachádza sa na kopci, odkiaľ sa Vám naskytne nádherný výhľad na mesto a okolité pláže.

Možnosti potápania umožňujú spoznávať nádherný podmorský svet. Obľúbeným a jedným z najkrajších miest je potopená loď “Baron Gautsch”. Väčšia hĺbka ale umožňuje potápanie len tým skúsenejším. Taktiež sa môžete naučiť plachtiť, surfovať alebo jednoducho si len zahrať futbal, basketbal, minigolf, či tenis. V blízkosti Limského kanála si prídu na svoje aj horolezci a pozdĺž celého istrijského polostrova sa tiahne cyklistická trasa.

Reklamy