brijuni
Skupinka ostrovčekov v Stredomorí
, ktoré vás okúzlia. Dokonalé miesto pre relax, prechádzky a rekreáciu. Objavte krásu spojenia nádhernej prírody s históriou.

Národný park Brijuni tvoria dva väčšie a dvanásť menších ostrovčekov. Rozprestierajú sa pozdĺž juhozápadného pobrežia Istrie, neďaleko mestečka Puly. Rozsiahle kamenisté pobrežia ostrovčekov sú ľahko prístupné a ich krásu dotvárajú pieskové a štrkové zátoky. V zimnom období sú súostrovia aj útočiskom pre množstvo sťahovavých vtákov.

Tento veľkolepý národný park je bohatý na stredomorskú vegetáciou, ale taktiež oplýva historickými pamiatkami z rímskeho a byzantského obdobia. Tie sa nachádzajú najmä na ostrove Veli Brijun. Vďaka svojej jedinečnosti a kráse bol viac ako sto rokov obľúbeným letoviskom mnohých svetových prominentov.

Národný park Brijuni je miesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom relax, historické pamiatky, ale aj aktívny oddych. Zahrajte si golf v krásnej prírodnej scenérii na najstaršom golfovom ihrisku v Chorvátsko. Možnosti potápania umožňujú odhaliť krásu podmorskej hladiny národného parku Brujini. Na severe spomínaného najväčšieho ostrova sa nachádza turistami vyhľadávaný Safari Park. Ostrovy môžete obdivovať aj počas vyhliadkového letu alebo plavby okolo súostrovia. Obľúbená je aj cykloturistika, windsurfing, či plavba na jachte. 

Historické pamiatky v Národnom parku Brijuni

Unikátne mozaiky na stenách, či historické spa v zálive Verige, kde sa nachádzajú pozostatky rímskej vily z 1.storočia.

Byzantská opevnená pevnosť, ktorá sa používala až do 14. storočia a v 19. storočí tu vznikol opevnený systém, ktorý mal chrániť vojnový prístav a mesto Puly. Patrí k najväčším v Stredomorí.

Medzi jeho hradbami je ukryté malé mestečko, ktoré bolo obývané až do 16. storočia. Ukrýva ďalšie pozoruhodné historické pamiatky, ktoré stoja za obdiv.

Známa a turistami vyhľadávaná je aj Biela vila z benátskej éry, ktorá bola zrekonštruovaná v 18. storočí. Slúžila ako rezidencia štátnika Tita.

zdroj informácií: a 2

Reklamy